ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ МАЮТЬ БУТИ ЗУПИНЕНІ ЩОБ ПРИПИНИТИ КРОВОПРОЛИТТЯ В БІЛОРУСІ!

|

Останніми днями російська та білоруська влади прискорили їх повернення до шкідливих звичок, типових для авторитарних режимів у боротьбі із масовими і рішучими акціями протесту, до таких, як ті, що відбуваються щодня в Білорусі після президентських виборів 9 серпня 2020 року, які були оцінені білоруським народом та міжнародним співтовариством, як не вільні та не справедливі.

27 серпня 2020 року російське агентство ТАСС повідомило, що:

“Росія створила резервний підрозділ правоохоронних органів на вимогу діючого Президента Білорусі Олександра Лукашенко, однак він поки що не використовуватиметься, заявив в четвер Президент Росії Володимир Путін в інтервю програмі 60 хвилин на Телеканалі Росія-1.;

Олександр Григорович [Лукашенко] попросив мене сформувати резервний підрозділ правоохоронних органів. І я це зробив. Однак ми домовилися також, що він не буде використаний до того часу, поки ситуація не буде виходити з-під контролю, – сказав Президент”.

Сам факт того, що російський Президент зробив такі загрозливі заяви, є ще одним випадком явного та відвертого втручання Росії у внутрішні справи іншої країни - цього разу Білорусі.

Тому слід викликати російських послів у Західних демократичних країнах і суворо їх попереджати, що будь-яке фактичне або загрожувальне розгортання підрозділів;правоохоронних органів; Росії у Білорусі буде однозначно санкціоновано, як кричуще порушення територіальної цілісності Білорусі та норм міжнародного права.


Відповідно до нещодавніх повідомлень білоруська влада відкликала акредитацію численної кількості журналістів, а також деяких затримала та депортувала. Такі дії викликають занепокоєння, оскільки вони, як вчить нас історія, є передвісником наступного запланованого приховування більш жорстоких репресій проти протестуючих.


Отже, білоруських послів у Західних демократичних країнах також слід викликати та застерігати щодо цього придушення свободи ЗМІ та повідомляти, що будь-яка подальша агресія проти протестувальників буде не тільки засуджена, але й викличе жорсткі санкції. 

30 серпня 2020 року російське агентство ТАСС розповіло, як Президент Путін привітав свого білоруського колегу з днем народження, додавши, що:


“Під час телефонної розмови сторони підтвердили плани подальшого зміцнення російсько-білоруського союзу та розширення взаємовигідного співробітництва у всіх сферах.

Це шоста розмова Путіна та Лукашенко за останній час. Російський Президент також обговорив ситуацію в країні з Президентом Франці Емманюелем Макроном, Канцлером Німеччини Анґелою Меркель та Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем”. 

Принаймні три висновки можна зробити з вищезазначеного повідомлення. 

Перший висновок - це те, що російський Президент - знову - використовує кризу для просування російської експансіоністської політики.

По-друге, російський Президент продовжує обговорювати зі Західними лідерами, як представник країн, які, на його думку, є частиною сфери впливу Росії.

По-третє - російський Президент активно бере участь у ситуації в Білорусі. 

Західні лідери повинні бути набагато активнішими у захисті демократії та основоположних прав людини. Будь-яка проявлена ними байдужість буде повною мірою використана авторитарними силами, щоб будь-якими способами придушити легітимні прагнення білоруського народу жити в країні, що регулюється верховенством права.

Евген Чолій
Президент ГО «Україна-2050»
Президент Світового Конґресу Українців (2008-2018 рр.)
www.ukraine-2050.org