Міжнародний літературний фестиваль

 

22ДИТЯЧИЙ ДРАМАТУРГ ЖИВЕ В КОРОСТЕНІ


Світлана ЮЛІНА (текст і фото)


6-9 серпня у рамках Міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Зелена хвиля» уже втретє відбувся Одеський міжнародний Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури – єдине в Україні свято дитячої книги, присвячене літературній творчості для дітей. Насамперед, зазначу, що ярмарок давно переріс у грандіозне культурне видовище, тому протягом чотирьох днів була можливість відвідати безліч різноманітних заходів для дорослих та дітей: літературні читання, різноманітні новинки, зустрічі з авторами, «круглі столи», книжкові конкурси, концерти й театральні постановки. А найяскравіша подія цього року – Книжкова ніч – справжній феєричний нон-стоп із книжкових новинок, літературних перфомансів від театральних фестивалів «Зелений театр» та «Молоко», порадував і поетичний марафон від студії «Зелена лампа» та циганських романсів.


 

І ще – щороку тут створюються спеціальні експозиції до знакових для Одеси дат, літературних подій та імен. Цьогоріч працювали такі виставки: «Королю фейлетону Власові Дорошкевичу – 150 років», «Малюнки поета» – до 120-річчя з дня народження поета Едуарда Багрицького, «Місце під сонцем» – до 125-річчя з дня народження письменниці Віри Інбер, спеціальна експозиція до 85-річчя з дня народження українського дитячого письменника Всеволода Нестайка.

А в золотій залі Літературного музею відбулося віншування переможців III конкурсу «Корнійчуковська премія». Цього разу його оргкомітет одержав понад тисячу заявок з різних регіонів країни, а також з Австралії. Бельгії, Німеччини, Росії, Білорусі, Ізраїлю, Казахстану, США, Татарстану, Кіпру, Норвегії, Молдови та Киргизстану.

Церемонію нагородження провели лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, голова журі Володимир Рутківський, заступник одеського міського голови Зінаїда Цвірінько, депутат одеської облради Микола Пундик, голова оргкомітету фестивалю Галина Безикович, письменник Наіль Муратов та інші. Вони нагородили дипломами та грошовими преміями 16 авторів. Було відзначено також переможців і лауреатів дитячого літературного конкурсу «Море талантів» – 48 авторів віком від 6 до 18 років. Віншували й лідерів дитячого цифрового малюнку «iParus», твори яких увійшли до відповідних збірників.

Вітаючи переможців, засновників фестивалю, його гостей, Володимир Рутківський зазначив: «Дитячі письменники є найщасливішими з творців, бо вони мають можливість повертатися у той світ, який прийнято називати світлим і безтурботним».

Привітав усіх від імені міського голови Одеси Геннадія Труханова секретар міськради Олег Бриндак. Він, зокрема, сказав: «Усе, що створюється в нашому світі для дітей має бути тільки кращим. Конкурс показав, що ви кращі серед кращих... Усі літературні класики колись були сучасниками. Упевнений, що сьогодні ми присутні на відкритті нових класиків».

Мені ж залишається тільки сказати, що відомий український письменник Віктор Васильчук (на знімку з Володимиром Рутківським), увійшовши до шорт-листа у двох номінаціях, був удостоєний високої нагороди в номінації «Сценарій дитячого фільму й драматургія для дітей і юнацтва». Тож у Коростені відтепер є свій драматург. Прошу його поділитися враженнями.

– Це – грандіозно! – усміхається щасливо Віктор Борисович. – Я вже був переможцем у 2013 році на Першому конкурсі в номінації «Проза для дітей старшого віку», а тепер ось – мене визнали ще й драматургом. Тепер лишається поставити п'єсу в рідному місті...

– Є у вас якісь секрети успіху?

– Так, але я не хочу, щоб вони видалися повчанням, скажу так: треба мати гарну аудиторію – маленьких читачів, які наповнюють мене ідеями, і таку дружину й доньку, як у мене. Світлана і Юлія – перші читачі, безкомпромісні критики, і – натхнення.

– Як вам у такий нестабільний час вдалося побувати на фестивалі?

– Я завжди вірив у шанувальників сучасної української літератури і друзів. Саме вони й допомогли мені подолати фінансовий бар'єр цієї поїздки. Із задоволенням хочу подякувати їм. Це – народний депутат України Володимир Арешонков, а також Раїса Вигівська, Валерій Каленський, Валентина Ходаківська, підприємці Петро Лук'яненко, Олександр Петрик, Ігор Прищепчук. Насамкінець хочу навести слова президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна: «Людина починається з розуму, знань і моралі, а не з тугого гаманця та родинних зв'язків». Ці слова дуже доречні до вчинку людей, що я їх назвав. А ще хочу щиро подякувати своїм маленьким і дорослим читачам.

– Вітаємо й вас, пане Вікторе, з черговою перемогою!

– Дякую!

На знімку вгорі:

Віктор Васильчук (праворуч)  із головою журі Володимиром Рутківським


До речі:

Віктор Васильчук отримав на фестивалі диплом фіналіста ІІІ Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей "Корнейчуковская премия".