Літературні зустрічі

vasyl

СПІЛКУВАННЯ, ЗІГРІТЕ СЕРЦЯМИ «ДРЕВЛЯНЧАН»

Світлана ЮЛІНА (текст і фото)

30 січня, у приміщенні Київського музею видатного українського композитора Миколи Лисенка відбулося спільне засідання Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум» і Коростенської літературно-мистецької студії «Древлянка». Коростенські митці прибули до столиці на запрошення українського літератора, журналіста, громадського діяча й голови правління «Українського клубу» Романа Кухарука.


 

Прийнявши запашний коровай із рук очільниці жіночого клубу «Стиль життя» Валентини Вигівської, керівник «Літфоруму» Тетяна Іванчук та київська поетеса Світлана Макаревська познайомили гостей із членами спілки, які потому прочитали немало гарних творів. Багато цікавого розповіли також один із найдосвідченіших форумчан Микола Дудар, історик, прозаїк і поет, художник, сценарист, старший науковий співробітник Києво-Печерського історико-культурного заповідника Анатолій Горовий, прозаїк Олексій Ващенко та інші.

Свою нову книгу «Та, що біжить по стерні...» презентувала письменниця На-таля Дзюбенко-Мейс. Досить гармонійно розбавила творчий мікс співом та грою на бандурі студентка Вінницького училища культури імені Миколи Леонтовича Юлія Григорук.

Студію «Древлянка» представив її очільник, письменник, журналіст і громадський діяч Віктор Васильчук. Він, зокрема, зазначив, що йому «вже не раз доводилося бувати на засіданням «Літфоруму», а особливо в цей день, коли народився улюблений дитячий письменник Всеволод Нестайко» і запросив усіх присутніх на Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову», що відбудеться цього року 15 жовтня у Коростені. Під гучні оплески виходили на імпровізовану сцену автор слів гімну Коростеня Лілія Бех, член НСПУ Галина Цепкова, літератор Олег Буцький, представниця молодої літературної порослі Тетяна Кереселідзе, журналіст Коростенського радіо Інна Утікеєва.

Приємною несподіванкою став прихід почесного члена студії «Древлянка», голови комітету з премії імені Василя Юхимовича, заслуженого діяча мистецтв України Василя Довжика та керівника продюсерського центру НКХФ імені Олександра Довженка Івана-В'ячеслава Сергієнка.

Насамкінець керівниця жіночої ради Світлана Загоруйко і Валентина Кульчицька вручили сувеніри та листівки з видами Коростеня Романові Кухаруку, який зазначив, що нинішнє засідання «гарно зігріте серцями древлянчан». Учасники засідання зробили спільне фото на пам'ять про надзвичайно гарну подію двох потужних творчих організацій.

А я поцікавилася враженнями від почутого й побаченого у нашого земляка Віктора Васильчука.

– Це справжнє свято слова, – зазначив він, – не було жодних меж і перепон у тому, що ми приїхали з провінції. Навіть почуття невимовної гордості охопило мене. Нас слухали, затамувавши подих, нам аплодували, як у театрі. Наша студія справді потужна і досить професійна. А ще, користуючись нагодою, хочу подякувати міському голові Володимиру Москаленку, його заступнику Олександру Дзизі та начальнику відділу культури Леоніду Берковичу за автобус, пальне та сувеніри. Це дуже добре, коли влада розуміє митців і підтримує літературні надбання.

м. Київ