ВІН І СЬОГОДНІ СМІЄТЬСЯ РАЗОМ З НАМИ

Василю Юхимовичу виповнилося б 95

Yuhymovych

 

 

 

Василь Юхимович народився в мальовничому селі Сингаї Коростенського району, що на Житомирщині. Закінчив Вінницький педінститут. У 1941 році був мобілізований на фронт, а друкуватися почав ще на шпальтах дивізійної газети, яка виходила при штабі 1-го Українського фронту. Нагороджений медалями та Почесними Грамотами Президіï Верховноï Ради Украïни та Чувашіï.

З 1956 р. – член Спілки письменників. Автор більше як 20 книг поезій. Гуморист, публіцист. Перекладав поезії Єсеніна, Омара Хайяма, Янки Купали, Роберта Бернза. Заслужений працівник культури, заслужений діяч мистецтв Украïни, лауреат літературних премій «Пам'ять» та преміï імені Остапа Вишні. Був активним членом міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян» у Києві.

 

 

Разом з композитором І. Шамо до фольк-опери «Ятранські ігри» написав 30 поетичних картин з народного життя. З О.Яківчуком написав симфонію-реквієм «Тридцять третій». На вірші поета є ціла низка пісень, які є в репертуарі багатьох колективів і виконавців. Пісня «А льон цвіте синьо, синьо…», створена разом з народним артистом України, художнім керівником ансамблю пісні й танцю «Льонок» з Житомира Іваном Сльотою, вже давно сприймається як народна.

Ще зовсім недавно ми відзначали 90-річчя Василя Лукича. І ось цьогоріч, 13 липня (субота) об 11-й годині, на садибі-музеї поета, що в Сингаях, розпочнеться літературне свято «Він і сьогодні сміється разом з нами», з нагоди його 95-річчя. Відтак запрошуємо лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Василя Юхимовича, письмеників, шанувальників його творчості, друзів, близьких і рідних (збір на 10 годину біля Коростенського будинку культури, що по вулиці Івана Франка, 4).

Організатори свята